Kivi- ja betoonpõrandate süvapesu ja küllastamine

Iga põrandamaterjal vajab hooldust, isegi kui see tundub olevat maailma tugevaimast materjalist, nagu kivi või betoon. Samas on näiteks betoonpõrandaid igapäevaselt mõnevõrra lihtsam hooldada võrreldes teiste materjalitüüpidega nagu vaip, puit jne. Kui palju kivipõrand või betoonpõrand hooldust vajab, sõltub sellest, kui tihedalt see kasutuses on.

Enamasti kasutatakse kivi- või betoonpõrandaid näiteks fuajeedes, veekeskustes, kaubanduskeskustes ja muudes asutustes, kus nad saavad igapäevaselt suure koormuse. Igapäevase puhastusega saab ettevõte või tellitud puhastusteenuse teostaja ise hakkama. Küll aga vajavad kivi- ja betoonpõrandad vähemalt korra aastas süvapesu. Regulaarne süvapesu teostamine tagab, et põrand on ka aastate pärast sama välimusega, kui alguses.

Keraamilise plaadi, betooni ja loodusliku kivi puhastamisel tuleb arvestada pinnakatte omadustega, millele vastavalt selgitatakse välja eripuhastuse meetod, küllastusainega katmise vajadus ning sagedus.

Kahtlemata on parim tellida kivi- ja betoonpõrandate süvapesu spetsialistidelt, kel on olemas vajalikud teadmised ja vahendid.